TOP-owe aplikacje do nauki języków obcych w 2024
3 mins read

TOP-owe aplikacje do nauki języków obcych w 2024

Nauka języków obcych jest coraz łatwiejsza, a to za sprawą aplikacji do wygodnej nauki. W 2024 roku dostępnych jest wiele nowych i skutecznych narzędzi. Razem z nami sprawdź, które aplikacje są najbardziej polecane i poznaj ich funkcje. Wybierz najlepszą dla siebie!

       Aplikacje do nauki języków – na telefon i komputer

Przegapiłeś lata nauki w szkole lub po prostu szukasz nowoczesnego sposobu na efektywną naukę języka bez wydawania zbędnych pieniędzy na korepetycje? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie kilku najlepszych aplikacji do samodzielnej nauki języków, w tym angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i wielu innych.

1.    Duolingo

To najchętniej pobierana aplikacja mobilna na urządzenia ostatnich miesięcy. Duolingo pozwala uczyć się języków za pomocą przyjemnych lekcji i regularnie. Ma wbudowane kursy, gry video, prezentacje i przyznaje nagrody za aktywne postępy. Co więcej, ta apka pozwala łączyć znajomych w grupy, by móc wzajemnie obserwować własne postępy.

 

Duolingo doskonale dostosowuje lekcje do poziomu użytkownika. Nie dochodzi więc dysocjacji, w których zablokujesz się na pewnym poziomie, jeśli nie znasz najpotrzebniejszych słów, zwrotów i zasad, by iść dalej z postępem.

2.             Babbel

Aplikacja Babbel to aplikacja przeznaczona do nauki języka dla dorosłych. Oferuje naukę poprzez dialogi i lekcje interaktywne. Lekcje są przyjemne, bo dotyczy sytuacji życiowych, a w zależności od postępu oprogramowanie dostosowuje poziom trudności do umiejętności użytkownika.

3.             Rosetta Stone

Aplikacja z opcją nauki języka metodą immersion. To zagraniczna aplikacja doskonała dla osób zaawansowanych, które chcą podjąć się wyzwań. Jeśli zależy Ci na nauce języków w sposób profesjonalny, to warto wypróbować to oprogramowanie.

4.             Memrise

Zwolennicy fiszek i gry memory mogą sprawdzić możliwości aplikacji Memerise, jako oprogramowania do nauki języka poprzez zapamiętywanie i powtarzanie. Fiszki po angielsku na telefon pozwolą przyswajać słownictwo nowego języka w sposób wygodny, na różnych poziomach zaawansowania.

Dlaczego aplikacja do nauki języka zazwyczaj jest skuteczna?

Współczesny dostęp do różnego rodzaju aplikacji jest ogólnodostępny. Każdy z nas ma swojego smartfona, na którym można instalować dowolne apki, również te edukacyjne. Z pomocą takich aplikacji można wprowadzić do swojego dnia codziennego trochę systematyczności w kwestii odżywiania, rozrywki, ale również edukacji języków obcych.

 

Nowoczesne apki do nauki języków na telefon można pobrać za darmo z opcją rozszerzenia ich funkcjonalności o płatną wersję. Mimo wszystko, podstawowe wersje również są przydatne i oferuję użytkownikom szereg ciekawych udogodnień, jak: przypomnienia o codziennych lekcjach w formie powiadomienia, generują różnego rodzaju certyfikaty, pozwalają na udostępnianie wyników wśród znajomych i społeczności, oferują różne poziomy trudności, więc są przystosowane dla każdego, nawet osób najbardziej początkujących.

Pobierz za darmo

Wybierz najlepszą aplikację dla siebie i już teraz pobierz apkę. Rozpocznij pierwszą lekcję i sprawdź, jak łatwo uczyć się języków przez internet!