Porady i narzędzia do skutecznej nauki online
3 mins read

Porady i narzędzia do skutecznej nauki online

Nauka online staje się coraz bardziej popularna. Skuteczna nauka wymaga odpowiednich narzędzi i strategii. Razem z nami dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać dostępne zasoby. Już teraz odkryj techniki niezwykle pomocne w efektywnym przyswajaniu wiedzy.

Wybór platformy do nauki

E-learning to popularne określenie i dość modne słowo ostatnich lat. To metoda nauki z wykorzystaniem specjalnych aplikacji, które są w stanie odpowiednio serwować wiedzę. Zazwyczaj posiadają specjalne funkcje, a ich zawartość jest odpowiednio podzielona na lekcje i rozdziały.

 

Poznaj przykładowe aplikacje do e-learningu, które aktualnie cieszą się największą popularnością:

 

  • Coursera – oferuje kursy z różnych dziedzin. Są prowadzone przez renomowane uniwersytety i instytucje. Idealna dla osób szukających certyfikowanych kursów i specjalizacji.
  • Udemy – posiada szeroką gamę kursów – od programowania po gotowanie. Kursy są tworzone przez niezależnych instruktorów. Platforma to ogromna różnorodność tematów.
  • Khan Academy – darmowa platforma edukacyjna z kursami dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Oferuje materiały z matematyki, nauk przyrodniczych, historii i innych przedmiotów.
  • edX – oferuje kursy z najlepszych uniwersytetów. Wyróżnia się możliwością zdobycia certyfikatów oraz uczestnictwa w programach typu MicroMasters.

 

Jako student lub uczeń możesz przetestować ofertę powyższych platform, również za darmo. Sprawdź aktualnie dostępne kursy i rozwiązania aplikacji i zdecyduj, która z nich trafia do Ciebie najbardziej.

Aplikacje do pomocy przy nauce

Na rynku dostępne są różnego rodzaju apki wspierające naukę. Mogą to być apki do nauki konkretnych przedmiotów, języków lub branżowe, jak na przykład aplikacje do nauki przepisów drogowych na prawo jazdy.

 

Jeśli chodzi o naukę ogólną, to szczególnie warto korzystać z tego typu aplikacji. Mogą okazać się przydatne i raczej będziesz korzystać z nich dość często, jeśli traktujesz je jako alternatywa dla ulubionej gry.

 

Jeśli jednak chodzi o naukę konkretnej dziedziny lub naukę z własnych notatek, zachęcamy do korzystania z popularnych programów wspierających naukę. Mogą to być aplikacje do tworzenia własnych fiszek, programy do tworzenia prezentacji, z których o wiele łatwiej się uczyć, oraz klasyczne edytory dokumentów, które mogą służyć jako przenośne notatki zapisywane w internecie.

Strategie nauki online

Bez dwóch zdań nauka z wykorzystaniem internetu i technologii może okazać się wyzwaniem dla wielu osób. Dostęp do komputera lub telefonu to w pewnym sensie przyzwyczajenie i skojarzenie związane z dostarczaniem rozrywki dla naszego mózgu.

 

Bez odpowiedniej organizacji czasu i techniki koncentracji może być ciężko skupić się na nauce, ponieważ inne aplikacje i myśli mogą Cię rozpraszać. Możesz mieć ochotę, by zagrać w swoją ulubioną grę, sprawdzić Tik Toka lub odpisać znajomemu na Messengerze.

 

W dobrej strategii nauki online trzeba całkowicie odciąć się od social mediów i rozrywki. Trzeba skupić się na nauce i w danym momencie zablokować powiadomienia apek lub z pomocą swojej silnej woli całkowicie przestać o nich myśleć.